Išbandymai nuotykių parke „Tarzanija“

tarz1tarz2

Birželio 10 d. Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 5-10 klasės mokiniai vyko į nuotykių parką „Tarzanija“. Ten buvo pasiruošę išbandyti „Laipynių miesto“ trasas, kurių yra net 7, ir „Kalnų miesto“ gatves, kurios yra trijų skirtingų sudėtingumų ir greičių. Labiausiai mokiniai norėjo patirti skrydžio per Nemuną malonumą.
Atvykę į nuotykių parką pirmiausia išklausė griežtą instruktažą ir suprato, kad laipioti po medžius nėra juokas, reikia įsiminti daug detalių, nes nuo to priklauso tavo paties sveikata ir gyvybė. „Laipynių miestas“ atskleidė mokinių baimes, ryžtą, norą padėti ir nuolat mokytis. Įveikę vos kelias trasas, priėjo prie skrydžio per Nemuną, kuris pasirodė nėra toks paprastas. Trasos ilgis – 800 m. Neteisingai skriejant yra galimybė sustoti nepasiekus pabaigos, o prisitraukti iki galutinio tikslo reikia daug fizinės jėgos. Čia išryškėjo mokinių supratingumas, pagalba vienas kitam, bendradarbiavimas.
„Kalnų miesto“ trasose mokiniai vėl išklausė saugaus elgesio instruktažą ir ėmėsi darbo. Pirmiausia visi išbandė „Kreivąją gatvę“, kuri yra pati lengviausia ir nėra pasiekiamas didelis greitis, antroji trasa – „Greitoji gatvė“, kuri yra tiesi, didelio nuožulnumo, pasiekiamas nemažas greitis, reikia nemažai drąsos. Tačiau didžiausią įspūdį mokiniams paliko „Šuolio gatvė“, kuri yra pati greičiausia ir įspūdingiausia trasa su laisvojo kritimo tramplynu. Nors mokiniams buvo baisu, tačiau vėl ir vėl čiuožė ta pačia trasa.
Po beveik septynių mėnesių nuotolinio mokymosi mokiniai išbandė fizines ir psichines jėgas, buvo ir baisu, ir sunku, tačiau nuotaika buvo pati puikiausia. Vykdami namo dalyviai dalinosi įspūdžiais, patarimais vienas kitam ir pastebėjimais, visi šypsojosi ir buvo laimingi.
Alytaus r. Butrimonių gimnazijos
Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija