Olimpinė diena Punioje

Jau 32 metus iš eilės Lietuvos tautinis olimpinis komitetas organizuoja sporto šventę – Olimpinę dieną – visai šeimai. Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje taip pat buvo nuspręsta suorganizuoti vyresniųjų klasių mokinių šeimai (5-10 kl.) šventę, kurios metu būtų galima ir pasportuoti, ir linksmai praleisti laiką. Ją organizavo mokytojai Virginijus Bučius ir Alma Davidavičienė.

Iš ryto susirinkę kabinete žiūrėjome šiai dienai parengtas skaidres, susipažinome su olimpinių žaidynių simboliais, šūkiais, talismanais. Labiausiai atkreipti dėmesį mokiniai buvo raginami į olimpinius žiedus, jų spalvas ir išdėstymą, kadangi pirmosios rungties metu reikėjo surasti mokyklos lauko erdvėse paslėptus penkis olimpinius žiedus ir suklijuoti juos tinkama tvarka. Susibūrę į dvi komandas, gavę nuorodą, kur ieškoti, visi skubėjo kuo greičiau surasti paslėptą olimpinį žiedą. Su juo rasdavo ir kitą nuorodą, ir taip prasidėdavo nauja paieška... Nuorodos abiems komandoms pasirodė visai nesunkios, o ir olimpinius žiedus abi suklijavo teisingai.

Apšilę per olimpinių žiedų paieškas visi rinkosi mokyklos stadione į linksmųjų estafečių varžybas. Teko pažaisti tinklinį su balionais, kuriuos komandų žaidėjai stengėsi numušti į priešininkų pusę. Laimėdavo ta komanda, kurios pusėje nelikdavo nė vieno baliono. Patiko ir rungtis „Drakono uodega“. Kiekvienas žaidėjas prisitvirtindavo specialią juostą prie savo rūbų, o prasidėjus žaidimui stengdavosi išsaugoti savąją ir nuplėšti kito žaidėjo uodegą... Šią rungtį žaidėme ir komandomis, ir kiekvienas atskirai. Na o labiausiai patiko rungtys su vandeniu. Iš kibiro sėmėme vandenį skylėtu puodeliu ir nešėme į kitą kibirą, esantį už keleto metrų. Tai estafetinė rungtis. Laimėjo komanda, kuri per nustatytą laiką pernešė daugiau vandens. O pasimėtyti su balionais, užpildytais vandeniu, buvo dar linksmiau, ypač tuomet, kai metamas balionas sprogdavo ir ištikšdavo į šalis... Diena pasitaikė labai karšta, todėl atsigaivinti nusprendėme rungtyje „Aplaistyk draugą“. Žaidėjai sustojo vieni prieš kitus keleto metrų atstumu ir užbrėžtos ribos negalėjo peržengti, tačiau jiems buvo galima semti iš kibiro plastikinėmis stiklinaitėmis suneštą vandenį ir... aplaistyti priešininką! Visiems buvo ir linksma, ir tapo vėsiau... O kad linksmybės neperžengtų nustatytų ribų, įsiaudrinusius žaidėjus sustabdė labai rami rungtis – puodelio su vandeniu nešimas ant galvos. Čia geriausiai sekėsi merginoms, nes jos, kaip tikros manekenės, žingsniavo išdidžiai iškėlusios galvas ir puikiai išlaikė puodelius su vandeniu. Po pietų pertraukos dar kartą ėjome į stadioną ir žaidėme kvadratą, žaidimą „Bulvė“, mėtėme baudas.

Olimpinė diena Punioje buvo linksma ir karšta. Gera, kad paskutinėmis mokslo metų dienomis vyksta vis įvairesnės veiklos ne tik mokyklos viduje, bet ir kitose erdvėse.

b_150_100_16777215_00___images_phocagallery_OlimpineDienResz_20210617_093022.jpgb_150_100_16777215_00___images_phocagallery_OlimpineDienResz_20210617_131647.jpg